Черно море победи Локомотив София в интригуващ двубой

7 Dni Sport29.10.2022
Черно море - Локомотив София, Антонио Вутов, Мади Кета

Отборът на Черно море победи Локомотив София, като домакин на стадион „Тича“ във Варна.

Преди да е изминала и минута Франса опита далечен изстрел, но Георгиев изби над напречната греда. 60 секунди след това отново Франса бе замесен в нещо интересно, но бе неутрализиран преди да стреля. Варненци отвърнаха с удар на Босанчич с глава след центриране от корнер, но опитът бе неточен. Курьор също опита късмета си с изстрел от малък ъгъл, ала Любенов изби в ъглов удар с помощта и на страничната греда.

Точно след четвърт час игра Курьор се измъкна сам срещу Любенов и опита прехвърлящ удар, но стражът се намеси решаващо. „Железничарите“ имаха сериозни претенции за дузпа в 21-ата минута, когато Юли Ненов стреля отблизо и топката спря в ръката на Цветомир Панов.

Минути след това Франса изпусна много добро положение, след като се пребори с бранител в зелено и бяло и пусна топката покрай Георгиев, но Дичев изби от голлинията.

Мади Кета пресече пас на Алан Диас, като впоследствие излъга самия бразилец и негов съотборник и стреля. Любенов спаси първия изстрел, но при добавката нямаше прошка от 2-3 метра – 1:0 за варненци.

Почти с началото на втората част дойде и първото опасно положение – удар на Клементе бе блокиран, но след размяна на още 2-3 паса топката отиде у Беншаа надясно, а той с успореден пас опита да намери Кета във вратарското поле. Авторът на гола нанесе удар по топката, но нямаше сила да я прати във врата.

Юлиан Ненов засече хубаво центриране отляво, плонжирайки, но ударът му с глава бе отразен от Георгиев със сетни сили.

В 57-ата минута резултатът бе изравнен – Рапосо се възползва от чудесно центриране от левия фланг във втора поредна атака на столичани и от няколко метра не остави шансове на Георгиев, разстрелвайки го с глава.

Малко повече от четвърт час преди изтичането на редовното време Кета пусна много хитър пас от фланга към наказателното поле, където намери Панайотов, а вътрешният халф я прати в мрежата на Любенов с помощта и на рикошет в крака на бранител в червено и черно.

Черно море – Локомотив София 2:1

1:0 Мади Кета 31`

1:1 Селсо Рапосо 57`

2:1 Васил Панайотов 74`

Черно море: 22 Георги Георгиев, 3 Живко Атанасов, 15 Петар Босанчич, 2 Цветомир Панов, 32 Мартин Дичев, 7 Матеус Клементе, 71 Васил Панайотов , 88 Мимито Биаи, 31 Закария Беншаа, 20 Мади Кета, 19 Матиас Курьор

Треньор: Илиан Илиев

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 22 Ивайло Найденов, 33 Алан Диас , 3 Марио Петков, 13 Селсо Рапосо, 26 Красимир Милошев, 44 Божидар Кацаров, 39 Антонио Вутов, 94 Юлиан Ненов, 45 Димитър Митков, 11 Карлос Франса

Треньор: Станислав Генчев