Гордей се България, Ясен Радев спечели златото от Световните боксови серии в Марибор

7 Dni Sport29.10.2022
Ясен Радев,

Ясен Радев изигра един от най-добрите мачове в своята боксова кариера и спечели златен медал на турнира от Световните боксови серии в Марибор.

Той надви 4-кратния шампион на Русия Тамир Галанов, който от миналата година се боксира за Сърбия. 19-годишният талант доминираше в трите рунда и спечели с единодушно съдийско решение.

За успеха Радев ще получи 600 точки за световната ранглиста и $2000 от наградния фонд.

Малко по-късно на ринга за своите финали ще се качат Радослав Росенов (63,5 кг) и Рами Киуан (75 кг).

Автор: „Спортната джунгла“

Снимка: „Българска федерация по бокс“