ГРИШО ТРЪГНА ПОБЕДНО НА АУСТРЕЛИЪН ОУПЪН! 35-годишен сърбин му се озъби, но след това яде бой

7 Dni Sport14.01.2019
григор димитров

Григор Димитров тръгна с победа на Аустрелиън Оупън!

Нашето момче надигра с 3:1 сета 35-годишният сърбин Янко Типсаревич.

Гришо сензационно падна в първата част с 6:4, но това го нервира за размазващи следващи два сета – 6:3, 6:1.

После жегата си каза думата и Димитров реши да играе гейм за гейм, за да пестти сили и накря затвори мача с 6:4.

В следващата фаза Гришо ще играе с друг опитен опонент. Това ще бъде непоставеният Пабло Куевас (№94). Уругваецът се наложи с 6:4, 7:5, 6:1 над Душан Лайович. Дотук Димитров води с 2:1 победи срещу 33-годишния Куевас в преките мачове.

Досега най-доброто постижение на Григор Димитров на Australian Open е през 2017 година. Тогава отстъпи в полуфиналите на Рафаел Надал. През миналия сезон Димитров отстъпи в четвъртфиналите на Кайл Едмънд и има да защитава 360 точки за световната ранглиста.