Преследвачите на 1948 се спряха взаимно край морето, в Горна Авиаторите се измъкнаха на косъм

Арда - Царско село (6)

Битката за третото място във Втора лига става все по-ожесточена. Разликата между третия ЦСКА 1948, четвъртия Арда и петия Поморие вече е една точка.

Авиаторите спечелиха трудно с 1:0 гостуването си на Локомотив в Горна Оряховица с попадение на Андон Гущеров, а в последната минута изпуснаха и дузпа.

В Поморие местният тим поведе на Арда с гол на Живко Петков в 8-та минута, но кърджалийци успяха да стигнат до точката с попадение на Венци Христов половин час преди края. Двата отбора са с по 21 точки и днес се бореха за това кой ще се изравни с 1948 на третото място и кой ще изостане. В крайна сметка морският тим и родопчани се спряха един друг в услуга на „червените“, които обаче остават далеч от второто място и върха. Вторият Монтана има с 4 точки повече от тях, а лидерът Царско село e 37 точки. Царете са със 7 точки преднина пред отбора на Ферарио Спасов.