Гордей се България, първи медал за България от Европейското по вдигане на тежести

7 Dni Sport12.02.2024
nadezhda-mej-nguen

Надежда Мей-Нгуен остана пета в категория до 45 килограма на започналото днес, 12-ти февруари, Европейско първенство по вдигане на тежести в София.

Българката обаче спечели бронзов медал в изхвърлянето, което е първо отличие за България на шампионата. В изтласкването тя направи един успешен опит и завърши с двубой от 149 кг.

Две туркини останаха първа и втора, като титлата отиде за Джансу Бекташ, която завърши с двубой от 163 кг. Гамзе Алтън бе със сбор от 157 кг., а Марта Гарсия Ринкон зае последното място на почетната стълбичка.

Другата българска представителка в група „А“, Бояна Костадинова, не записа успешен опит в изхвърлянето. В изтласкването най-добрият й опит от 80 килограма.

Автор: „Дспорт“