Берое загуби от аматьорския отбор на Саяна Хасково първата си зимна приятелска среща

7 Dni Sport24.01.2024
Черно море - Берое,

Берое загуби с 1:2 от Саяна Хасково в първия си приятелски двубой от зимната подготовка. Единственото попадение за елитния тим вкара Себастиан Вия, който дебютира.

Гостите от Хасково, които са в ЮИ Трета лига, излязоха напред в резултата с гол от пряк свободен удар в 14-тата минута.

След попадението на Саяна беройци владееха повече топката, но не успяваха да създадат опасност за вратаря на аматьорския тим.

В края на първата част вратарят на Саяна Хасково сбърка при изнасянето на топката, от което Себастиан Вия се възползва и се разписа за 1:1.

В 69-ата минута Саяна Хасково отбеляза втори гол – след центриране от корнер защитата на Берое не се ориентира по най-добрия начин и допусна гол за 1:2.

Състав на Берое за първото полувреме: Артур Мота, Исак Темитопе, Франко Минго, Лучиано Скуадроне, Енцо Енципоса, Карлос Алгара, Стефан Гаврилов, Денислав Станчев, Уерик Каетано, Себастиан Вия, Федерико Санети

Състав на Берое за второто полувреме: Артур Мота (65′ – Родриго Ачинели), Илиян Стоянов, Хуан Саломони, Станислав Йовков, Стефанос Антониу, Сегундо Пачаме, Томислав Петков, Франсиско Политино, Дамян Йорданов, Хавиер Силго, Вини Трибуле

Автор: „Тема спорт“