Милен Желев излезе победител в българското дерби в Румъния

Футболна топка

Оцелул Галац на Милен Желев победи категорично УТА Арад на Ивайло Марков с 4:2 като гост в мач от 16-ия кръг на румънския елит. Желев започна като титуляр и остана на терена до последната минута, докато Марков не бе в групата за пети пореден мач.

Оцелул се намира на осмото място във временното класиране с актив от 20 точки. УТА Арад е 12-и, но само с две точки по-малко.

Гостите поведоха с гол на Юри Чизоти от дузпа още в третата минута. Само две минути след това Александру Поп покачи на 2:0, а в 34-ата минута реализира второ попадение. Самуел Телеш покачи на 4:0 в 54-ата минута. В 86-ата минута Тибериу Капуша се разписа за 1:4, а Рарес Поп оформи крайното 2:4 в добавеното време от дузпа.

Автор: „ДСпорт“