Дюкенс Назон аут от Голд Къп, след като Хондурас обърна Хаити

7 Dni Sport03.07.2023
Мексико - Хаити, Дюкенс Назон

Нападателят на ЦСКА Дюкенс Назон и родината му Хаити отпаднаха от Голд Къп, след като допуснаха обрат от 1:0 до 1:2 от Хондурас в двубой от Група B на турнира.

По този начин хаитяните отпадат от надпреварата, завършвайки на последно място в групата, където са още тимовете на Мексико и Катар.

Победата за Хондурас обаче се оказа без значение, тъй като не бе достатъчна за едно от първите две места в групата.

Таранът на ЦСКА започна като титуляр в двубоя, който се игра на „Bank of America Stadium“ в Шарлът, като Хаити поведе в резултата в 20-ата минута с гол на Францди Пиеро.

Хондурас обаче изравни в 42-ата минута чрез Джери Бенгстън, а точно преди изтичането на час игра Хосе Марио Пинто Пас донесе обрата на Хондурас.

Дюкенс Назон остана на терена през целия мач, но така и не успя да помогне на страната си да вземе нещо от него и да предотврати отпадането на Хаити.