България излиза срещу световните шампиони от Италия

7 Dni Sport25.05.2023
Screenshot 2023-05-25 at 15.27.15

Волейболистите от националния отбор на България излизат днес в 22,00 часа срещу световните и европейски шампиони от Италия на приятелския международен турнир DHL Test, на който е домакин в град Кавалезе (Италия).

Волейболистите на Фернандо Де Джорджи вчера надиграха Нидерландия с 3:1 (25:17, 25719, 22:25, 25:17).

Това бе първи официален мач за италианците за настоящия сезон.

В първия ден на турнира България също се наложи над Нидерландия с 3:1 гейма.

Така „лалетата“ завършват в надпреварата с две загуби и заемат третата позиция в класирането.

„Адзурите“ и „Лъвовете“ ще излязат в директен двубой за първото място. Мачът е тази вечер от 22:00 часа българско време.

Международния турнир DHL Test е първа проверка за тимовете преди старта на Волейболната лига на нациите за лято 2023.