Локомотив София и Арда Кърджали си разделиха точките в „Надежда“

7 Dni Sport06.05.2023
Локомотив София - Арда Кърджали,

Отборите на Локомотив София и Арда Кърджали си разделиха точките след 1:1 в откриващия мач от кръга в efbet Лига.

В 26-ата минута Абубакар Тунгара откри резултата. През втората част Карлос Франса изравни с гол в 68-ата минута.

Срещата започна с натиск на гостите. Още във 2-ата минута Станислав Иванов се озова сам срещу Бабукар Гайе, но ударът му беше спасен от гамбиеца. Оказа се обаче, че нападателят е в положение на засада. Малко след това Деян Лозев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Радослав Цонев нанесе удар, но над вратата.

Арда продължи да атакува и в 7-ата минута Ел Мами Тетах можеше да се разпише. Мавританецът беше оставен сам отдясно, напредна, навлезе в наказателното поле и останал очи в очи с Гайе отправи удар, който вратарят изби с крак. В 15-ата минута Цонев центрира остро от пряк свободен удар, а на далечната греда Ел Мами Тетах беше оставен непрокрит. Фланговият футболист отправи удар с глава, който мина опасно покрай вратата.

В 24-ата минута Селсо Рапосо получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Станислав Костов изпревари Пламен Крачунов и нанесе удар с глава покрай вратата. Секунди по-късно Костов шутира от ъгъла на наказателното поле, но не намери целта.

В 26-ата минута Арда поведе. Ел Мами Тетах получи топката на десния фланг и със страхотно подаване намери Станислав Иванов отляво. Последният овладя, навлезе в наказателното поле и пусна остър успореден пас за Абубакар Тунгара, който от няколко метра не сбърка – 0:1.

В 33-ата минута Иван Коконов сбърка в опита си да изчисти топката. Кълбото се озова в Красимир Милошев, който шутира опасно от границата на наказателното поле, но Анатолий Господинов успя да избие в корнер.

В 45-ата минута „железничарите“ осъществиха многоходова атака, при която Станислав Костов намери Юлиан Ненов, който отправи удар от около 15 метра, но над вратата. В продължението на първата част шут от даленча дистанция на Мартин Райнов профуча над гредата.

На полувремето Станислав Генчев направи три промени в състава на домакините. Лука Иванов, Дейвид Малембана и Карлос Франса влязоха на местата на Божидар Кацаров, Марио Петков и Юлиан Ненов. В 48-ата минута Рапосо подаде към Милошев в наказателното поле. Капитанът на столичани падна в наказателното поле след съприкосновение с Джунейт Али, но главният рефер Иво Андреев подмина ситуацията. Повторенията показаха, че отсъждането на дузпа в тази ситуация би било пресилено.

В 57-ата минута Рапосо също опита удар от далечна дистанция, но и той не намери очертанията на вратата. Минута по-късно Локомотив пропусна отличен шанс за изравнителен гол. Защитата на Арда не успя да изчисти добре центриране от корнер, а Лука Иванов с глава върна кълбото в наказателното поле. Там Димо Бакалов свали за Карлос Франса, който опита удар от 5-6 метра, но в последния момент беше блокиран от защитник на кърджалийци, след което топката излезе в корнер.

По-добрата игра на „железничарите“ през второто полувреме даде резултат в 68-ата минута. Тогава Рапосо се справи с двама Али и Станислав Иванов отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Крачунов и Илия Юруков не се разбраха, а от това се възползва Карлос Франса, който с глава вкара за 1:1.

Само две минути по-късно Арда вкара гол, който бе отменен заради засада. Цонев центрира на далечната греда от пряк свободен удар. Там Пламен Крачунов изпревари Мартин Райнов и насочи с глава в десния ъгъл. На самата голлинията влезлият преди секунди Преслав Боруков прати топката във вратата. След разглеждане на ситуацията с ВАР около 5 минути беше отсъдена засада на Крачунов и попадението не беше зачетено.

В 79-ата минута Ел Мами Тетах опита удар от около 20 метра, но не затрудни Бубакар Гайе. Четири минути по-късно Рапосо направи нов пробив отдясно и намери Райнов около точката на дузпата. Халфът отправи слаб удар, с който не затрудни Господинов.

В 87-ата минута Арда пропусна отлична възможност отново да поведе в резултата. Дейвид Малембана прати топката в краката на Мартин Райнов, което позволи на Преслав Боруков да отнеме. Нападателят напредна и със страхотен пас изведе Ел Мами Тетах сам срещу Гайе, но вратарят успя да отрази удара на мавританеца.

Локомотив София – Арда 1:1

0:1 Абубакар Тунгара (26)

1:1 Карлос Франса (68)

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 26. Красимир Милошев /к/, 22. Ивайло Найденов (61 – 18. Християн Чипев), 89. Матеус Дуарте, 44. Божидар Кацаров (46 – 5. Дейвид Малембана), 13. Селсо Рапосо, 3. Марио Петков (46 – 15. Лука Иванов), 70. Димо Бакалов, 8. Мартин Райнов, 29. Станислав Костов (80 – 7. Александър Александров), 94. Юлиан Ненов (46 – 11. Карлос Франса)

Резерви: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас, 7. Александър Александров, 5. Дейвид Малембана, 11. Карлос Франса, 15. Лука Иванов, 4. Мики Орачев, 18. Християн Чипев

Старши-треньор: Станислав Генчев

Арда Кърджали: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 17. Иван Коконов /к/, 18. Ласана Ндиайе (68 – 9. Преслав Боруков), 20. Деян Лозев (78 – 11. Александър Георгиев), 21. Радослав Цонев, 25. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

Резерви: 36. Васил Симеонов, 9. Преслав Боруков, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 27. Керимджан Игнатов, 70. Атанас Зехиров, 97. Жуниор Палмарес

Старши-треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Марио Петков, Красимир Милошев, Карлос Франса, Селсо Рапосо (Локомотив); Иван Коконов, Джунейт Али, Пламен Крачунов (Арда)

Съдия: Иво Андреев

Стадион: „Локомотив“

Автор: „Гонг“