Гордей се България, златните ни момичета отнова успяха да зарадват всички

7 Dni Sport06.05.2023
Screenshot 2023-05-06 at 19.00.47

Ансамбълът на България за девойки спечели сребърен медал в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика в полския град Гдиня.

Тимът в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова събра 53.650 точки от двете изпълнения, след като българките бяха оценени с 30.450 точки на пет въжета и 23.200 точки на пет топки. Така отборът зае второто място в крайното класиране.

Възпитаничките на Кристина Илиева и Жанина Иванова вчера изиграха отлично своята композиция с пет въжета и получиха 30.450 (трудност 15.600, артистичност 7.900, изпълнение 7.000) и с първи резултат влизат на финала утре. Днес обаче грациите допуснаха груби грешки на пет топки и имат 23.200 точки (11.600, 7.150, 4.750), което ги остави извън финала на този уред.

Шампион в многобоя стана отборът на Израел с 60.550 точки (29.900 и 30.650), а бронзово отличие взеха гимнастичките от Унгария с 51.850 точки (24.700 и 27.150).

Съдия за България при ансамблите е Християна Тодорова.

Утре предстоят финалите на отделните уреди, където българките ще участват в този на пет въжета.