Гордей се България, Камен Златков с рекордно класиране в Европейската купа по ски

7 Dni Sport12.02.2023
Камен Златков,

Рекордно класиране в Европейската купа по ски алпийски дисциплини записа българският национал Камен Златков. Той завърши шести в нощния слалом в Яун (Швейцария) с време 1:39.13 минути.

Най-доброто класиране на състезателя от СК Мотен за Европейската купа до момента беше 11-о място от слалома в Леви през 2018 година.

Златков изостана с 0.30 секунди от третия Халвор Гунлейксруд (Норвегия) и на 0.45 секунди от победителя. Българинът заема 87-а позиция в генералното класиране за Европейската купа с 49 точки.

Състезанието в Швейцария спечели германецът Линус Вите, който завърши за 1:38.68 минути, а втори на 0.02 секунди остана Джет Сеймур (САЩ).

От другите българи Калин Златков не успя да се класира за втория манш, а Константин Стоилов не завърши първия.

В състезанието на осветление участваха много от стартиращите редовно в Световната купа.