Гордей се България, Росиан Дермански успя на силния турнир във Варшава, Полша

7 Dni Sport25.07.2022
Росиан Дермански,

Росиан Дермански спечели бронзов медал на силния турнир по борба „Петлашински“ във Варшава (Полша).

На старта в категория до 82 кг на класическия стил националът загуби от китаеца Чъну Ван с туш. Но след това той записа три победи, за да стигне до битка за бронза – над египтянина Хали Фарес Абделсатан със 7:1, унгареца Кишмони Мориц с 5:3 и японеца Юя Окаджма с туш.

Така в малкия финал за отличието Дермански се наложи с 8:7 над естонеца Калжола Ранет.

Преди това бронз спечели и Николай Вичев при 63-килограмовите.

Българският тим беше представен от шестима състезатели, водени от селекционера на националите Братан Ценов и помощника му Елис Гури. Надпреварата в полската столица бе част от подготовката за Световното първенство през септември в Белград.