Юлия и Калин Златкови спечелиха втория слалом на ФИС в Боровец

7 Dni Sport16.03.2022
Юлия Златкова,

Калин Златков спечели слалома на ФИС по ски-алпийски дисциплини в Боровец. 21-годишният българин финишира за 1:29.29 минута. Той беше най-бърз в първия манш с 42.80 секунди и запази първото място и след второто спускане.

Втори на 1:19 секунда завърши Константин Стоилов, а трети на 1.64 секунда се нареди Борислав Хаджистоянов.

Националът Камен Златков, който участва на Олимпиадата в Пекин през февруари, днес допусна грешки във втория манш и се класира четвърти на 2.01 секунди, след като вчера триумфира в първия слалом на ФИС в Боровец.

В надпреварата участваха 31 състезатели от 6 държави.

В същата дисциплина при жените 19-годишната Юлия Златкова, по-малка сестра на Камен и Калин Златкови, триумфира убедително за втори пореден ден в курорта с 1:37.44 минута. Тя беше най-добра и в двата манша с 46.81 секунди и 50.63 секунди.

Втора на 5.40 секунди остана Тикса Сандулян от Румъния, а трета на 7.45 секунди се нареди друга румънка Тимя Киш.

В състезанието при дамите се включиха 16 алпийки от 4 страни.

До края на седмицата в Пампорово предстоят още два старта на ФИС. На 17 март е гигантския слалом за мъже и за жени, а ден по-късно ще се състои и слалом за двата пола.