Григор Димитров тръгна шеметно срещу французин на „Ролан Гарос“

Григор Димитров

Григор Димитров победи френския тенисист Грегоар Барер с 6-3, 6-2, 6-2 и се класира за втория кръг на „Ролан Гарос“ 2020. Българинът доминираше в мача, продължил 2 часа и 4 минути, като имаше известни колебания в началото на срещата. Французинът така и нямаше идея как да противостои на мощната и подредена игра на Димитров.

Мачът започна с голямо закъснение , породено от падналия дъжд. Двамата излязоха на корт №14 след 20:00 часа българско време, но тази година има сложено осветление в Париж и мачът не се наложи да бъде отлаган за утре.

Чакането оказа лошо влияние върху концентрацията на Димитров и той подари пробив на съперника си в първия гейм. Барер отговори също със слаби сервиси, но грешките на хасковлията не му дадоха възможност да върне веднага брейка,