Дунав обезличи Ботев, но Неделев пак вкара и спаси Канарите

Ботев Пд-Дунав Русе 36

Дунав и Ботев Пд завършиха наравно 1:1 в скучен мач, игран на Градския стадион в Русе. Двата отбора се неутрализираха напълно в предни позиции и чисти положения в мача нямаше. Голът във вратата на Канарите падна след нескопосан опит за удар от движение, а пловдивчани изравниха от дузпа.

Първото полувреме не предложи нищо интересно почти до самия си край. Антон Карачанаков се отчете с пропуск за Ботев в 15-та минута, когато засече неточно от въздуха, а Божидар Васев опропасти страхотна контраатака с удар от външната страна на мрежата в момент, в който можеше да подаде и към Ахмед Ахмедов пред вратарското поле. В 43-та минута двамата обаче се оказаха на точните места, за да поведат русенци с 1:0. Драгош Фирцулеску проби отдясно и центрира, Ахмедов не успя да стреля добре и топката се озова във Васев, който от 1 метър я чукна в мрежата.

На почивката Николай Киров извади Карачанаков и пусна Крис Добрев, а Ботев изравни само 10 минути след подновяването на играта. Васил Шопов опита удар, който бе блокиран, а след това топката се върна в него и той бе спрян с крак в корема Емин Ахмед. Ивайло Стоянов отсъди дузпа, която Тодор Неделев превърна в изравнителен гол.

Последва надмощие на „жълто-черните“, които обаче така и не успяваха да стигнат до чисто положение пред вратата на Макенджиев. В 85-та минута Фирцулеску си освободи пространство и стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката на сантиметри встрани от целта.

С точката Ботев вече има 43 и временно измести Берое от четвъртото място, но заралии играят от 15 ч. с Локомотив в Пловдив и при победа ще си гарантират и на теория позиция в топ 6. Дунав остава на предпоследното 13-о място с 19 точки от 24 мача, на 2 зад Септември и Витоша и на цели 12 пред последния Верея.

ДУНАВ – БОТЕВ ПЛОВДИВ 1:1
1:0 Божидар Васев 43′
1:1 Тодор Неделев 54′ (д)

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 24. Александър Исаевски, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев, 77. Емин Ахмед (62′ – Петър Патев), 10. Драгош Фиртулеску, 8. Свилен Щерев (88′ – Д. Димов), 83. Христо Попадийн, 31. Красимир Станоев, 14. Божидар Васев, 9. Ахмед Ахмедов;

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 66. Кардосо Да Силва, 18. Радослав Терзиев, 16. Васил Шопов (90′ – Р. Апостолов), 8. Тодор Неделев (к), 81. Атанас Зехиров (75. – Ст. Шопов), 71. Антон Карачанаков (46′ – 16. Добрев), 10. Феребори Доре;