Китайска стена обезличи Левски в дебюта на Дерменджиев! Каранга се кефи на пейката

дерменджиев

Георги Дерменджиев стартира престоя си начело на Левски със загуба 0:1 от китайския Хенан Жианье. Единственото попадение реализира Кристиан Басогог в 25-та минута, а азиатците изнесоха лекция по дефанзивен футбол на третия в Първа лига. Играчите на Левски не успяха да създадат нито едно чисто голово положение за всичките 90 минути, като най-добрият им шанс дойде след груба грешка на вратаря на Хенан през второто полувреме, но Станислав Костов не бе точен.  Двубоят бе изгледан от бившия футболист на ЦСКА Фернандо Каранга, който през лятото премина в редиците на Хенан и със сигурност остана доволен от видяното днес. Бразилецът претърпя операция, при която бе премахнат далака му и още не е готов за игра, но наблюдава мача от резервната скамейка на тима си.

„Сините“ започнаха мача с повече владение на топката, но допуснах и няколко грешки, които доведоха до опасни ситуации пред Николай Михайлов в самото начало. В седмата минута удар от малък ъгъл премина на сантиметри от страничната греда, а в 11-та играч в червено стреля неточно от въздуха.

След тези положения Левски трайно се настани в половината на Хенан, но китайците се бранеха изключително организирано и не оставяха никакви празни пространства. В 25-та минута те откраднаха топката в своята половина и звездата им Басогог бе изведен с пас между централните защитници Йодегор и Яблонски сам срещу Михайлов, когото преодоля с лекота за 1:0.

До края на полувремето „сините“ опитваха всячески да стигнат до положение пред вратата на Лу, но такива нямаше. При опитите за индивидуални действия на Н’Кололо, Обертан и Кабрал срещу себе си те винаги имаха поне по двама съперници, които ги обричаше на неуспех. Магнар Йодегор се намеси по чудесен начин, за да спре Басогог пред наказателното поле и предотврати сигурен втори гол в 37-та минута.

На полувремето Георги Дерменджиев направи девет смени, като от титулярите на терена останаха единствено вратарят Михайлов и Йодегор. Нуно Рейш, Ивайло Найденов, Иван Горанов, Богдан Вашчук, Антони Белмонт, Илия Юруков, Паулиньо, Илия Димитров и Станислав Костов се появиха в игра, като Димитров зае позицията на дясно крило.

В 48-та минута Николай Михайлов изби удар от 10-тина метра след грешка на Юруков с пас назад, а минута по-късно Вентао прати неточно с глава покрай вратата на Левски.

Единственото чисто положение за „сините“ в мача дойде в 72-та минута след груба грешка на резервния вратар на Хенан, която позволи на Костов да стигне до топката и да отправи удар под ъгъл към опразнената мрежа. Голмайсторът на Първа лига обаче стреля от външната й страна.

Това бе и последната интересна ситуация в мача, след който „сините“ получават два дни почивка.

Следващата контрола на Левски е срещу Висла (Плоцк) на 30 януари.

ЛЕВСКИ – ХЕНАН 0:1
0:1 Басогог (25)

ЛЕВСКИ I част (4-2-3-1): Николай Михайлов, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Магнар Йодегор, Луи Нганиони, Давиде Мариани, Кали Тиам, Габриел Обертан, Джордан Н`Кололо, Сержиу Буш, Жерсон Кабрал
ЛЕВСКИ II част (4-2-3-1): Николай Михайлов (60-Петър Иванов), Ивайло Найденов, Нуно Рейш, Магнар Йодегор (67-Деян Иванов) , Иван Горанов, Антони Белмонт, Илия Юруков, Паулиньо, Богдан Вашчук, Илия Димитров, Станислав Костов,
Резерви: Станислав Иванов, Томислав Папазов, Мартин Д. Петков, Мартин Петков.

ХЕНАН: 17. Ву Ян, 13. Абулаити, 24. Хенг, 25. Хао, 4. Ксуан, 11. Жао, 6. Жуой, 18. Гуоян, 29. Иво, 10. Басогог, 7. Чангдже