Драма в третия гейм донесе победата на Левски, момчетата на Владо Николов играха пред 50 фена

Левски Дунав волейбол мъже 1

Волейболистите на Левски записаха втора поредна и общо 8-а победа в Суперлигата на България, след като се наложиха у дома над Дунав (Русе) с 3:0 (25:23, 25:19, 28:26) в среща от 12-ия кръг, играна тази вечер пред едва 60-70 зрители в зала „Универсиада“ в столицата.

По този начин „сините“ се изкачиха на 3-о мястоо във временното класиране с 8 победи, 4 загуби и 21 точки, но преди останали срещи от кръга утре. Дунав е 9-и с 3 победи, 9 загуби и 10 точки. В следващия 13-и кръг Левски гостува на Миньор в Перник, а русенци приемат Пирин (Разлог). Мачовете са съответно в петък (25 януари) от 18,30 часа и в събота (26 януари) от 17,00 часа.

Момчетата на Владо Николов доминираха почти напълно през първите две части. Третият гейм бе доста драматичен, но въпреки това Левски успя „да изкове“ крайната победа след 28:26 и 3:0.

Най-полезен за Левски бе Иван Петров с 14 точки (2 блока, 2 аса, 56% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане), а Смилен Мляков се отчете с още 12 точки (2 блока, 1 ас и 32% ефективност в атака) за победата. За тима на Дунав Данаил Милушев завърши с 14 точки.

ЛЕВСКИ – ДУНАВ 3:0 (25:23, 25:19, 28:26)
ЛЕВСКИ: Делчо Раев 3, Смилен Мляков 12, Иван Петров 14, Трифон Лапков 2, Марк МакГивърн 8, Теодор Богданов 10 – Ивайло Лалов-либеро (Димо Димов, Гордън Люцканов 6, Александър Николов, Самуил Вълчинов 1, Дамян Колев-либеро)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ
ДУНАВ: Евгени Григоров, Данаил Милушев 14, Костадин Стойков 10, Станислав Величков 8, Васил Атанасов 8, Милен Минчев 6 – Симеон Добрев-либеро (Стоян Вулджев 2, Ангел Павлов, Константин Нечев 4, Владимир Христов 3)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.