Александър Митев и Цветелина Стоянова триумфираха на Регионално до 12 г. във Велико Търново

7 Dni Sport15.10.2018
1

Александър Митев ТК „Приста 2011“, гр.Русе и Цветелина Стоянова ТК „Габрово“ спечелиха първите места на Регионален турнир по тенис за момчета и момичета до 12 г. във Велико Търново.

Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК „Хемус“, гр.Велико Търново.

В състезанието взеха участие 25 деца от Габрово, София, Велико Търново, Русе, Свиленград, Дряново, Монтана, Троян и Шумен.

При момчетата Александър Митев ТК „Приста 2011“, гр.Русе победи във финала с 6:4 Росен Петров ТК „Симеонови“, гр.Монтана. В спор за третото място Станислав Косев ТК „Кристи“, гр.Дряново се наложи с 6:0 над Мартин Топалов ТК „Троян СТК“, гр.Троян.

При момичетата Цветелина Стоянова ТК „Габрово“ спечели с 6:0 финала срещу Брияна Иванова ТК „Славия Бомел 9“, гр.София. На трето място се класира Виктория Цанкова ТК „Габрово“ след успех с 6:4 над Елена Пападопулу ТК „Витоша“, гр.София.