Жалко! България остана без медал на първия финал на Световното!

Художествена гимнастика - Боряна Калейн

Жалко! България остана не успя да спечели медал от първия финал на Световното първенство по художествена гимнастика в София. Боряна Калейн и Катрин Тасева записаха съответно четвърто и седмо място във финала на обръч на стартиралото първенство  в „Арена Армеец“ .

Дебютантката Калейн, която е и най-младата ни представителка , получи 19.550 за атрактивната си композиция, докато оценката на Тасева бе намалена заради неточност, заради която получи 18.350.

Титлата на обръч спечели близначката Дина Аверина след 20.850 и оценка за трудност 11.700. Среброто остана за сестра ѝ Арина с 19.700, а бронзът отиде при Линой Ашрам от Израел с 20.000 точки.

Снимка: Официална Фейсбук страница на Българската федерация по художествена гимнастика