Георги Вангелов спечели сребро в Загреб, Хърватия

7 Dni Sport10.01.2024
Георги Вангелов,

Георги Вангелов спечели бронзов медал на рейтинговия турнир по борба в Загреб (Хърватия).

В малкия финал при 57-килограмовите на свободния стил петият от олимпийските игри в Токио 2020 преодоля Хорст Лер (Германия) с 3:1. Съперникът му е бронзов медалист на Световно и Европейско първенство.

Титлата в категорията спечели индиецът Аман Аман, който се с неутрален статут. В решителната схватка той се наложи над лидера в световната ранглиста Ванхао Цзоу (Китай) с технически туш 10:0 за 4>51 минути. Именно от азиатеца Вангелов загуби на старта в категорията, но получи втори шанс и се възползва.

По късно днес за титлата в категория до 86 кг ще спори Магомед Рамазанов срещу Азамат Даулетбеков (Казахстан), двукратен бронзов медалист от световни първенства.