Левски победи Ботев Враца като гост на стадион „Христо Ботев“

7 Dni Sport09.12.2023
Левски - Черно море, Джавад Ел Джемили

Отборът на Левски победи с 1:0 Ботев в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион „Христо Ботев“ във Враца.

В герой за гостите се превърна бразилеца Дарлан, който отбеляза дебютното си попадение за столичния гранд в 31-ата минута.

Това беше последен мач и за двата отбора през есенния полусезон. С успеха Левски събра 35 точки и излезе на четвърто място в класирането. Ботев е предпоследен, 15-и, с актив от едва 13 точки.

Гостите от София излязоха като фаворит в мача и взеха инициативата от първата минута, но владеенето на топката не доведе до ситуации пред вратата на врачани.

В 29-ата минута Дарлан бе изведен от Уелтън в наказателното поле на гостите, но Киконда му изби топката в корнер. Веднага след изпълнението му Левски, който игра в този мач с жълти екипи, сбърка, което позволи на Генов да изведе Марко Мажуга и той стреля от малък ъгъл, но Андреев спря топката с крак.

В 31-рата минута Левски откри резултата. Това стана при грешка на Ботев при изнасянето на топката. Дарлан овладя в наказателното поле с гръб, финтира защитник, обърна се и стреля, като и вратарят на Ботев не се намеси добре, за да мине топката зад гърба му – 0:1. Това беше първи гол на Дарлан за Левски.

През втората част врачани се опитаха да стигнат поне до равенство, като създадоха най-добрите си положения в самия край на мача. В последните секунди Даниел Генов успя да продължи топката опасно пред наказателното поле, но резервата на врачани Жуниор Джиле не успя да я уцели отблизо.

Така Левски завърши годината с победа, а лошата новина е, че звездата на сините Уелтън получи пети жълт картон и ще пропусне старта на пролетния полусезон.

Автор: „Топспорт“