Локомотив София и ФК ЦСКА 1948 не си отбелязаха гол в efbet Лига

7 Dni Sport21.10.2023
Локомотив София - ФК ЦСКА 1948,

Локомотив София и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха не особено атрактивен мач в столичния квартал „Надежда“, в който повече преобладаваше агресията, отколкото футбола. Най-добрата възможност за гол пропусна нападателят на гостите Видар Кяртансон в продължението на срещата.

За „червено-черните“ това беше четвърти пореден мач във всички турнири без допуснат гол. Отборът на Данило Дончич събра 14 точки и заема 12-о място във временното класиране. ФК ЦСКА 1948 са седми с 22 точки.

Първата по-интересна ситуация беше в 9-ата минута. Тогава Педриньо центрира остро от корнер, а Бабукар Гайе увисна. Лука Иванов успя да изчисти топката пред Антонио Вутов, който беше готов да нанесе голов удар. Минута по-късно Емил Ценов получи подава фронтално срещу вратата, направи няколко крачки и отправи силен удар от около 20 метра, който профуча покрай вратата на домакините.

В 26-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле, но Димитър Митков шутира в стената. С 32-ата минута Георги Русев падна в наказателното поле след съприкосновение с противников футболист, но главният рефер Ивайло Ненков даде сигнал играта да продължи.

В 43-ата минута нападателят на домакините Димитър Митков получи контузия и беше заменен от Карлос Франса. В продължението на първата част Педриьо получи извеждащ пас в наказателното поле от Русев и потърси далечния ъгъл, а топката срещна гредата. Веднага след това страничният рефер вдигна засада.

Втората част започна равностойно, а в 56-ата минута резервата Симеон Мечев спаси отбора си от гол. Елитон се извиси след центриране от корнер и насочи топката в десния ъгъл, но от голлинията халфът изчисти с глава.

В 70-ата минута Мечев центрира в наказателното поле, където Симеон Петров изчисти с глава. Топката се озова в Красимир Милошев, който отправи коварен удар от границата на наказателното поле, но кълбото премина покрай вратата. Пет минути по-късно Радослав Кирилов и Никола Илиев комбинираха отляво, като младежкият национал центрира, а на далечната греда Георги Русев опита удар, който беше блокиран от защитник.

В 87-ата минута Стив Фуртадо центрира, а от границата на вратарското поле Видар Кяртанскон опита нещо като задна ножица, но прати топката покрай вратата. Две минути по-късно отново Фуртадо центрира към далечната греда, където Радослав Кирилов отправи удар с глава, който премина покрай целта.

В първата минута на добавеното време Кяртансон пропусна да донесе успеха на своя отбор. Георги Русев центрира в наказателното поле, където Чочев остана под топката, но исландският нападател атакува от втора позиция, като от 5-6 метра прати топката опасно покрай дясната греда.

Локомотив София – ФК ЦСКА 1948 0:0

Локомотив София: 1. Бабукай Гайе, 2. Гонсало Кардосо (54 – 5. Даниел Ками), 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра (80 – 10. Валентин Николов), 26. Красимир Милошев (80 – 98. Стив Траоре), 22. Ивайло Найденов, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 21. Антони Иванов (54 – 16. Симеон Мечев), 45. Димитър Митков (43 – 11. Карлос Франса)

Резерви: 88. Жарко Истатков, 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 5. Даниел Ками, 9. Калоян Кръстев, 11. Карлос Франса, 16. Симеон Мечев, 98. Стив Траоре, 93. Стефан Ламбезе

Старши треньор: Данило Дончич

ФК ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 11. Бирсент Карагарен (62 – 99. Радослав Кирилов), 24. Ерденис Гурища (46 – 6. Стив Фуртадо), 20. Антонио Вутов (72 – 17. Никола Илиев), 21. Емил Ценов (85 – 39. Парвиз Умарбаев), 8. Педриньо (62 – 9. Видар Кяртансон), 87. Симеон Петров, 5. Елитон, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 15. Симеон Василев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Мики Орачев, 17. Никола Илиев, 39. Парвиз Умарбаев, 99. Радослав Кирилов, 6. Стив Фуртадо, 23. Емил Виячки, 13. Стоян Стоичков, 9. Видар Кяртансон

Старши треньор: Николай Панайотов

Жълти картони: Гонсало Кардосо, Карлос Франса (Локо); Ерденис Гурища, Антонио Вутов, Симеон Петров, Елитон, Никола Илиев (ЦСКА 1948)

Съдия: Ивайло Ненков

Стадион: „Локомотив“

Автор: „Гонг“