Радулов със силен старт в Сарагоса

Илиян Радулов,

Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнира по тенис за мъже в Сарагоса (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишният българин победи бразилеца Оскар Жозе Гутиерес с 6:1, 7:6(1). Срещата продължи час и 44 минути.

Радулов спечели шест поредни гейма от 0:1 до 6:1 в първия сет. Втората част премина без пробиви и се стигна до тайбрек, в който българинът се наложи убедително със 7-1 точки.

Стартиралият от квалификациите Николай Неделчев загуби срещата си от първия кръг срещу Кузей Чекирге (Турция) с 1:6, 1:6. Преди този мач Неделчев постигна две победи пресявките. За Неделчев предстои и участие в турнира на двойки в тандем с аржентинеца Арег Степанян.

Друг квалификант от България Леонид Шейнгезихт ще играе в първия кръг срещу Аман Сидики от Индия.