Локо Пд няма милост! „Златна“ резерва донесе девета поредна победа

Локомотив Пловдив - Етър Велико Търново, Отбор

Алфа Конте вкара два гола за победата на Локомотив Пловдив с 2:0 срещу Славия от десетия кръг на efbet Лига. Новият наставник на „белите“ Иван Колев дебютира със загуба, а отборът допусна шеста поредна загуба в първенството. „Черно-белите“ записаха девета поредна победа в първенството и увеличиха преднината си пред втория Черно море на 4 точки.

В 13-ата минута Георги Минчев бе изведен очи в очи с вратаря на Славия. Светослав Вуцов обаче внимаваше и излезе напред, за да стигне първи до топката. Двадесет минути по-късно Евандро стреля от дистанция, но право в ръцете на Светослав Вуцов.

Галин Иванов стреля от фал в 38-ата минута, но от много сериозна дистанция и не затрудни по никакъв начин Динко Хоркаш, който улови топката.

Минута по-късно Бабакар Дион получи извеждащ пас, навлезе в наказателното поле на Славия и бе сам срещу Светослав Вуцов, който отрази удара му.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 44-ата минута. Джовани пусна отличен пас зад гърба на Велко Йеленкович към Георги Минчев, който изскочи сам срещу Светослав Вуцов, но вратарят на „белите“ отново бе на висота и спаси.

В 59-ата минута след центриране в наказателното поле на Локомотив, топката стигна до непокирития Денислав Александров, който отблизо стреля, но направи невероятен пропуск, а Динко Хоркаш спаси.

Минута по-късно Иван Минчев стреля от сериозна дистанция, но право в ръцете на Динко Хоркаш.

Джовани центрира в наказателното поле на Славия в 64-ата минута, където Георги Минчев успя да засече топката, но много слабо и Светослав Вуцов спаси.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 69-ата минута. Ангел Лясков отне топката и подаде към Алфа Конте. Конте направи за смях младежкия национал на България Велко Йеленкович, а след това прокара топката между краката на Мартин Георгиев и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Светослав Вуцов.

Локомотив Пловдив удвои своята преднина в 73-ата минута. Оливер Камдем пусна много добър пас към Алфа Конте, който отново буквално се подигра на Велко Йеленкович. Конте подмина Йеленкович, след което бе сам срещу Вуцов и го прехвърли отблизо, пращайки топката във вратата му.

Алфа Конте стреля от пряк свободен удар в 87-ата минута, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Автор: „ДСпорт“