Скандална дузпа запали фитила на Кабрал срещу Дунав! Холандската фурия разплака Русе и качи Левски на върха!

Кабрал левски

Левски записа нова победа като гост в Първа лига. „Сините“ стигнаха до обрат 2:1 над Дунав в Русе, след като допуснаха гол от дузпа, нарушението за която бе извършено извън наказателното поле. В герой за тима на Славиша Стоянович се превърна Жерсон Кабрал, който изравни резултата и даде асистенцията за победното попадение на Холмар Ейолфсон.

Левски владееше повече топката през първото полувреме, но сгъстената защита на русенци не позволяваше пробиви. Давиде Мариани отправи силен удар в 13-та минута, а топката мина малко над гредата. В 19-та Станислав Костов изведе по страхотен начин Ивайло Найденов в наказателното поле. Младокът не се поколеба да стреля, но Филип Димитров с крак изби. В 36-та вратарят имаше късмет, когато Кабрал стреля от фронтална позиция, но неточно.

Второто полувреме започна, както и първото, но сериозна съдийска грешка попари Левски. Светослав Ковачев тръгна по десния фланг и Аймен Белаид го спря нечисто с шпагат. Нарушението бе извън наказателното поле, но реферът Станислав Ставров реши, че фаулът е вътре и отсъди дузпа за Дунав. Божидар Васев хладнокръвно я реализира за 1:0 в 53-та минута. „Сините“ реагираха светкавично и само 6 минути по-късно изравниха. Гомес чукна за Кабрал пред дъгата и холандецът с безпощаден удар с левия крак в далечния ъгъл направи 1:1. За него това бе втори гол през сезона след този, който вкара на Ботев (Враца).

В 67-та минута Габриел Обертан си освободи пространство за удар в наказателното поле и стреля силно, но Димитров се намеси чудесно и спаси. 10 минути по-късно французинът получи нов шанс и от над 20 метра шутира. Топката срещна напречната греда и отиде в краката на Кабрал, който центрира меко във вратарското поле. Там Холмар Ейолфсон бе на точното място, за да отклони в мрежата и да изведе Левски напред в резултата.

Мартин Полачек създаде напрежение пред вратата си с лошо избито центриране в 81-та минута, но последвалият удар на Коконов бе блокиран. В 83-та Ковачев опита с глава от малък ъгъл да прехвърли стража на Левски, но прекалено слабо.

В 86-та минута резервата Ахмед Ахмедов успя да преодолее Полачек, но страничният рефер правилно вдигна флага си за засада и попадението не бе зачетено.

Левски се качи на върха в Първа лига със спечелените три точки. „Сините“ имат 10, а ЦСКА е с 9. „Червените“ утре имат столично дерби със Славия, в което, ако победят, ще си върнат първото място. Дунав остава 12-и в елита с 3 точки от 4 мача.

ДУНАВ – ЛЕВСКИ 1:2
1:0 Васев (53-дузпа)
1:1 Кабрал (59)
1:2 Ейолфсон (78)

ДУНАВ (4-2-3-1): Филип Димитров; Христо Попадийн, Георги Динков, Мартин Ковачев, Божидар Васев; Петър Патев; Борислав Балджийски, Светослав Ковачев; Мухамеду Мустафа (Ахмедов), Бранимир Костадинов

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Мартин Полачек; Ивайло Найденов, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Милош Цветкович; Жорди Гомес, Кали Тиам; Габриел Обертан, Давиде Мариани (Ст. Иванов), Жерсон Кабрал (Горанов); Станислав Костов (Ривалдиньо)