Баскетболистките на Берое започнаха полуфиналните плейофи с разгромна победа

БК Берое Жени

Отборът на Берое победи Шампион 2006 (София) със 117:55 (32:12, 29:16, 31:11, 25:16) като домакин в Стара Загора в първа среща от полуфиналните плейофи в първенството на България по баскетбол за жени.

Така шампионът на страната от последните два сезона Берое продължава успешно защитата на титлата си и поведе с 1:0 срещу Шампион 2006. В серията се играе до две победи от три възможни срещи, а вторият мач ще се проведе на 21 април, петък от 16:30 часа в зала „Триадица“ в столицата. При равенство 1:1 победи в полуфиналния плейоф третият сблъсък ще се състои отново в Стара Загора на 23 април от 17:30 часа.

Старозагорки, които нямат загуба от началото на сезона, превъзхождаха убедително противника си, който стигна до полуфиналите след като зае първо място във Втората тройка от втория етап на първенството. На почивката баскетболистките на Берое водеха с 61:28, а силно първо полувреме изигра Цветомира Наумова, записвайки 19 точки и 3 борби до момента.

През второто полувреме старозагорки продължиха да доминират и минута преди края на третата четвърт авансът им достигна 53 точки при 92:39. Последната част стартира при същия резултат, а Берое натрупа 100 точки при оставащи 7 минути от двубоя при 100:47. Най-голямата разлика в срещата бе 63 точки.

Старши треньорът на Берое Таня Гатева използва всичките си 12 състезателки, а най-резултатна бе Цветомира Наумова с 25 точки, 4 борби и 2 асистенции. Яна Карамфилова добави 23 точки, 6 борби и 3 асистенции, а Димана Костова се отчете със 17 точки, 5 борби и 3 асистенции.

За Шампион 2006 Виктория Иванова отбеляза 28 точки, 3 борби и 2 асистенции.

В другата полуфинална двойка един срещу друг се изправят отборите на Монтана 2003 и Рилски спортист, като първият мач е тази вечер от 18:00 часа в зала „Младост“ в Монтана.