Националът Николай Колев с 11 точки при победа на Нарбон. Тимът изравни 1/4-финалната серия с Туркоа във Франция

Николай Колев

Националът Николай Колев и тимът на Нарбон Волей изравниха 1/4-финалната серия с Туркоа във френската Лига АМ.

Воденият от Гийермо Фаласка отбор надделя като гост над съперника с 3:2 (25:23, 23:25, 21:25, 25:22, 15:10) в 4-ия мач помежду им, изигран в „СТАБ Колодрум“ в Рубе.

В първия двубой Нарбон се наложи с 3:1 гейма, в следващите два съперникът победи с 3:0 и 3:2 гейма.

Петият решаващ мач е на 19 април (сряда), от 21:00 часа в Нарбон.

Николай Колев се отчете с 11 точки (4 блока, 70% ефективност в атака – +7).

Най-резултатен за Нарбон стана Жорди Рамон Ферагут с 25 точки (5 аса, 2 блока).