Класически успех за тима на Черно море срещу Септември във Варна

7 Dni Sport17.03.2023
Черно море - Септември София, Исмаил Иса

Отборът на Черно море победи Септември София с класическото 3:0 на стадион „Тича“ във Варна.

Мазир Сула откри в 5-ата минута, а Исмаил Иса удови в 39-ата, разписа се и Влатко Дробаров в 67-ата минута.

Първата добра възможност в мача се разкри пред домакините. Тя дойде в 3-ата минута, когато топката бе центрирана около точката на дузпата, където Исмаил Иса стреля с глава, но над вратата.

Само две минути по-късно Черно море откри резултата. Исмаил Иса бе изведен отлично по десния фланг, напредна много добре и навлезе в наказателното поле, където с лекота финтира бранител на гостите, а след това прокара топката между краката на друг футболист на Септември, за да намери Мазир Сула. Халфът на „зелено-белите” бе оставен абсолютно непокрит на около 12 метра от голлинията и с техничен удар в долния ляв ъгъл на вратата откри.

Следващият шанс за гол в мача бе отново на сметката на домакините. Исмаил Иса изведе Мазир Сула пред наказателното поле, но Димитър Шейтанов излезе и пресече подаването. Топката обаче отново попадна в Сула, който намери Алекс Фернандес на границата на пеналта. Халфът стреля без забавяне, но не намери рамката на вратата.

Гостите отговориха с отлична атака в 15-ата минута. Димитър Костадинов получи необезпокояван от никого отдясно и веднага прати топката към Мартин Петков, който стреля, но високо над вратата.

Няколко минути по-късно отново Петков имаше възможност да се разпише. След атака отдясно, Петков стигна до ъгъла на наказателното поле и стреля силно по диагонала. Топката докосна напречната греда и излезе в аут.

Последваха два шанса на домакините, които обаче не затрудниха Шейтанов. Първо Иса пробва акробатичен удар с гръб към вратата, но прати коженото кълбо покрай десния страничен стълб. Мазир Сула също имаше възможност да стреля минути по-късно, но и той бе неточен.

Черно море успя да удвои преднината си в 39-ата минута. След нова отдясно Мазир Сула получи и напредна в наказателното поле, след което комбинира с Дакай. Швейцарецът се справи със защитник на гостите и намери Исмаил Иса фронтално срещу вратата. Нападателят стреля в десния ъгъл на вратата, оставяйки без отговор стража на Септември за 2:0.

Второто полувреме започна с много добро положение за гостите от София. Мартин Ачков получи отляво в наказателното поле и въпреки че бе обезпокояван от никого, вместо да стреля към вратата на домакините, реши да потърси комбинация със свой съотборник и сгреши. Топката бе избита в корнер, след който не последва нищо опасно за Дюлгеров.

Черно море – Септември София 3:0