Гордей се България, 14-годишната Андрея Глушкова успя на турнир от „Тенис Европа“ в Гърция

7 Dni Sport24.10.2022
Андрея Глушкова,

Андрея Глушкова завърши на второ място на турнира до 14 г. от трета категория на Тенис Европа в Гърция.

Във финалната среща българката отстъпи с 3:6, 4:6 на представителката на домакините Екатерини Оустмпасиду.

Андрея има две титли от турнири на Тенис Европа. През месец септември тя триумфира на турнира до 14 г. от трета категория в Бургас на кортовете на ТК „Авеню“. През миналата година Глушкова спечели турнира от втора категория до 12 г. на ТК „Дема“ в София.

Вчера Анастасия Бързакова и Александра Рангелова спечелиха титлата на двойки. В изцяло български финал Анастасия Бързакова и Александра Рангелова победиха с 6:2, 6:2 Андрея Глушкова и Елена Пападопулу.

Автор: „Спортал“