Лудогорец постигна резонна победа над Септември на старта

7 Dni Sport08.07.2022
Септември София - Лудогорец,

Отборът на Лудогорец победи Септември София като гост на стадион „Васил Левски“ с резултат 3:0.

Алекс Сантана откри в 11-ата минута, копвайки топката над плонжа на Шейтанов. Десетина минути след попадението Кристиян Пешов си изкара червен картон след много груб и закъснял шпагат в краката на Рик Джонатан.

Вторият гол в срещата отбеляза Каули Оливейра в 55-ата минута след асистенция на Алекс Сантана. Финалното попадение реализира Пиерос Сотириу в 79-ата минута на двубоя.

Това е втора победа за разградчани в рамките на една седмица след тази срещу Сутиеска в квалификациите на ШЛ.