ЦСКА удари Спортист с лекота, отмениха три гола в мача

52250bb7b0eaf08618db309871b87f3e.image.960x631

ЦСКА се наложи над Спортист Своге с 3:1 в контрола, която се игра на тренировъчния комплекс в Панчарево. Асен Дончев откри в 15-ата минута, а две минути преди края на първата част Ариф Ферадов изравни. Карло Мухар даде нов аванс за „червените“ от дузпа в 56-ата минута, а Бисмарк Чарлз оформи крайния резултат в 72-ата минута.

Гостите започнаха добре и видяха как техен гол беше отменен в 5-а минута заради нарушение. В 10-а минута се стигна до шанс за ЦСКА. Тибо Вион изпълни добре пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на тима от Своге спаси.

В 15-ата минута „червените“ поведоха. Браян Морено бе изведен отлично в наказателното поле, той върна с пета към Асен Дончев, който с удар от около дъгата стреля и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Стефано Кунчев.

Две минути по-късно Йоан Баи видя как негов гол бива отменен заради засада. В 25-ата минута Браян Морено също беше разочарован от флага на страничния съдия. В 36-ата минута Ариф Ферадов отправи силен изстрел отдалеч, който мина близко до вратата на Евтимов.

В 43-ата минута гостите изравниха. Автор на гола беше Ариф Ферадов, който преодоля Димитър Евтимов с известна доза късмет.

Само две минути след рестарта на мача Маурисио Гарсес остана близо до попадение, но волето все пак мина малко встрани от вратата на Кунчев. Карло Мухар даде аванс на домакините в 56-ата минута след точно изпълнена дузпа. Няколко минути по-късно и Федерико Варела беше близо до гола, но нацели горната греда на вратата на Спортист.

В 72-ата минута резултатът стана 3:1 – Мухар отне топката в полето на ЦСКА, пусна напред към Бисмарк Чарлс, който преодоля двама защитници, излезе сам срещу вратаря, финтира стража и на празна врата покачи преднината на „армейците“.

До края на срещата ЦСКА изпусна още няколко изгодни положения за гол и мачът приключи със заслужена победа на „червените“ с 3:1 над тима на Спортист (Своге).

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 4. Мено Кох, 29. Томас Лам, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 28. Браян Морено, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев;

Резерви: 1. Густаво Бусато, 26. Юлиан Илиев, 19. Ясен Спиров, 18. Любомир Цветанов, 22. Мартин Сотиров, 6. Християн Петров, 20. Костадин Анев, 11. Калоян Пехливанов, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс;

Спортист Своге: Кунчев, Стойчев, Люко, Ташев, Богомилов, Михайлов, Стефанов, Тазоти, Николов, Ферадов, Русанов;