Ботев е господарят на Пловдив след лекция на Тодор Неделев и компания

7 Dni Sport05.03.2022
Ботев Пловдив - Локомотив Пловдив,

Отборът на Ботев Пловдив победи Локомотив Пловдив 2:1 и се качи на футболния пиедестал в града до следващата им среща. „Канарчетата“ се наложиха над своите символични гости след голове на Виктор Генев в 76-ата минута и на новото попълнение Джак Лейн в 85-ата, като и за двете попадения асистенцииите даде капитана Тодор Неделев.

Единственото попадение за „черно-белите“ бе реализирано в 89-а минута от Димитър Илиев.

Капитанът на Локомотив и съотборниците му опитаха, да стигнат до равенството в заключителните минути, но защитата на Ботев свърши работа и те триумфираха в дербито на Пловдив.

Любопитен факт е, че двубоя можеше да тръгне в различна посока, защото в 57-ата минута Димитър Илиев имаше шанса, да даде аванс на своите от дузпа. Тя бе спасена от Янко Георгиев, който по този начин поправи грешката си от по-рано, с която фаулира Парвиз Умарбаеев за отсъждането на 11-метровия удар.

Снимка: Официална Фейсбук страница на Ботев Пловдив