Валентин Антов сътвори чудо с отбора си в Италия

7 Dni Sport05.03.2022
Монца, Валентин Антов

Валентин Антов и Монца постигнаха драматична победа с 2:1 при гостуването си на Читадела в среща от 28-ия кръг на италианската Серия „Б“.

Българският защитник се появи в игра в 85-ата минута.

Антов влезе при резултат 1:1 и в момент, когато тимът му бе с 9 души на терена. Въпреки това, с гол на Патрик Чурия в третата минута на добавеното време Монца шокира съперника си и грабна победата.

Преди това Матия Валоти бе извел тимът на Антов напред в резултата в 13-ата минута, а в 38-ата Енрико Балдини бе изравнил от дузпа за Читадела.

В 54-тата минута Карлос Аугусто от Монца получи втори жълт, съответно червен картон, а четири минути по-късно същото се случи и на Джулио Донати. Така гостите доиграха двубоя с двама души по-малко, но не само удържаха равенството, а и се пребориха за трите точки, събирайки общо 48, които им отреждат петото място в класирането.