Гордей се България, Великата Мирела Демирева отново е златна, щастлива е

7 Dni Sport05.03.2022
мирела демирева

Сребърната олимпийска медалистка от Рио де Жанейро 2016 Мирела Демирева спечели титлата в скока на височина на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул.

Българката, която има и два сребърни европейски медала на открито, преодоля за първото място 192 см. Така тя донесе втори медал за страната ни на този форум, след като по-рано днес Милена Миткова завърши трета в скока на дължина с 6.12 метра.

В бягането на 3000 метра Маринела Нинева завърши шеста с 9:44.77 минути.

Класиране на българските състезатели в отделните дисциплини на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул:

жени:
60 метра: 4. Никол Андонова – 7.44 секунди, 14. Виктория Георгиева – 7.70 секунди
400 метра: 12. Дева-Мария Драгиева – 57.67 секунди
800 метра: 4. Лиляна Георгиева – 2:08.30 минути, 7. Полина Тодорова – 2:12.16 минути
3000 метра: 6. Маринела Нинева – 9:44.77 минути
скок дължина: 3. Милена Миткова – 6.12 метра, 9. Пламена Чакърова – 5.72 метра
траен скок: 12. Димана Йорданова – 12.59 метра
скок височина: 1. Мирела Демирева 192 сантиметра, 13. Ирен Саръбоюкова – 170 сантиметра