Локомотив (Сф) препъна устрема на ЦСКА към титлата

локомотив_София_цска1

ЦСКА започна с фалстарт 2022 година. Армейците завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Локомотив (София) в отложен мач от 4-ия кръг. Симеон Славчев откри резултата в 15-ата, а Георги Йомов изравни в 20-ата минута. Селсо Рапосо беше изгонен за два жъти картон в 86-ата минута.

Преди началото на двубоя бе почетена паметта на легендарния български футболист Трифон Иванов, който напусна този свят на този ден преди 6 години.

Първият шанс в двубоя бе на сметката на домакините, които започнаха по-активно срещата. В седмата минута Димитър Митков получи хубав извеждащ пас отдясно зад гърба на Томас Лам, но в вратарят Густаво Бусато излезе добре и го затвори добре и изби удара му в корнер.

По-добрата игра на Локомотив даде резултат в 15-ата минута, когато те откриха резултата. Октавио Мерло беше намерен отляво в половината на ЦСКА, след което, с едно докосване, извед отлично зад защитата на гостите Симеон Славчев. Бившият играч на Левски напредна и прехвърли Бусато, който беше излязъл извън наказателното си поле – 1:0.

ЦСКА отговори с опасен изстрел на Георги Йомов пред наказателното поле четири минути по-късно, но топката прелетя на около метър над напречната греда.

„Червените“ обаче изравниха само минута по-късно. Попадението много приличаше на гола на Славчев, с който беше открит резултата. Амос Юга изведе Йомов през центъра на отбраната на „железничарите“, след което запази добре топката и с отличен прехвърлящ удар успя да изненада Александър Любенов, който тръгна да излиза напред – 1:1.

ЦСКА имаше нов шанс в 44-ата минута, когато Йомов и Жеферсон разиграха добре пред наказателното поле, след което бразилецът опита фалцов удар към далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата на Любенов.

Буквално минута по-късно Локомотив пък пропусна отново да излезе напред в резултата. Сериозна грешка на Амос Юга в половината на ЦСКА позволи на „железничарите“ да организират опасна атака, при която Селсо Рапосо напредна сам към наказателното поле, след което комбинира с Октавио Мерло вдясно, който стреля по диагонала към далечния ъгъл, но топката премина покрай дясната греда на Бусато.

ЦСКА стартира силно втората част и в 52-ата минута Жорди Кайседо проби отлично през центъра и задържа добре топката, след което изведе отдясно в наказателното поле Йомов. Крилото стреля силно в близкия ъгъл на Любенов, който обаче парира в корнер.

Локомотив обаче отговори три минути след това, когато Митков гардира добре топката в наказателното поле, след което я предостави на Пинсон, който стреля мощно, но над вратата на Бусато.

В 64-ата минута Кайседо стреля точно от доста сериозна дистанция, но право в ръцете на Любенов.

Секунди след това „железничарите“ пропуснаха нова голяма възможност за втори гол. Рапосо намери с дълъг пас Пинсон отляво в наказателното поле. Французинът преодоля Турицов и стреля силно от чудесна позиция, но над вратата.

В тези минути домакините изглеждаха като отбора, който иска повече победата, но само невероятната реакция на Бусато спаси ЦСКА от ново изоставане в резултата. В 68-ата минута Александър Александров центрира отдясно в наказателното поле, където Славчев беше изпуснат и нанесе удар с глава, но Бусато успя по феноменален начин да отрази с дена ръка, след което топката се отби от дясната му греда и попадна в обятията му.

Десет минути преди края на редовното време дебют за ЦСКА направи новото попълнение Маурисио Гарсес, който замени Яник-Сони Вилдсхут.

Четири минути преди края на редовното време Селсо Рапосо получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Маурисио Гарсес до тъчлинията, с което остави тима си с 10 души.

Секунди след това Томал Лам центрира от свободен удар в наказателното поле, където Юген Матай засече с глава, но слабо и в ръцете на Любенов.