Левски няма спирка! Сините удариха Добруджа за шеста поредна победа

267490843_4581749915242234_2503882713794310692_n

Волейболният отбор на Левски записа 6-а поредна и общо 7-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Андрей Жеков надиграха чисто като гости Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:22) в последния мач от 10-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала „Добротица“.

Така „сините“ са на 6-о място във временното класиране със 7 победи, 3 загуби и 23 точки. Добруджа пък остава на 9-а позиция с 4 победи, 6 загуби и 12 точки. В последния 11-и кръг от първия полусезон Левски ще приеме вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) в дербито на кръга, а добричлии ще гостуват на ЦСКА. И двете срещи са в петък (17 декември) съответно от 18,30 и 18,00 часа.

В първия гейм домакините от Добруджа поведоха за кратко, но „сините“ бързо обърнаха резултата. Играта продължи точка за точка, но след 15:15 гостите от Левски се мобилизираха и излязоха напред в резултата след 25:19. Втората част започна под диктовката на играчите на Андрей Жеков, които бяха повече от категорични и увеличиха аванса си на 2:0 след ново 25:19. Третата част тръгна силно за добричлии, но не съумяха да удържат темпото и оставиха Левски да контролира играта. До края двата тима продължиха на амплитуди, но в края Левски наложи волята си и се поздрави с чиста победа след 25:22 и 3:0.

Над всички за Левски беше младият Венислав Антов със страхотните 18 точки (1 ас и 50% ефективност в атака – +11) за победата.

За домакините от Добруджа Златко Кьосев (1 блок, 2 аса, 56% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане – +9) и Георги Михалев (39% ефективност в атака – +7) реализираха 12 и 10 точки.