Велик, велик, ама наистина велик обрат

7 Dni Sport29.10.2021
Хебър, Волейбол

Хебър победи трудно с 3:1 (15:25, 25:21, 25:16, 25:22) като гост Шахтьор Солигорск в среща-реванш от втория квалификационен кръг в Шампионската лига по волейбол при мъжете. В първия мач Шахтьор се наложи с 3:2, но напред в турнира продължава българският шампион.

Двубоят в Минск не започна добре за Хебър и домакините спечелиха първата част. Шахтьор имаше преднина от 15:6, за да поведе при 25:15.

Обратът в мача в зала „Уручие“ започна от втория гейм, когато атака на опитния бивш национал Виктор Йосифов изравни при 25:21 в полза на българския отбор.

Ас на Брадли Гънтър направи резултата в мача 2:1 в полза на преобразения Хебър при 25:16.

Четвъртата част вървеше равностойно, но силната игра на Тодор Алексиев даде аванс за българите при 16:14. Гостите задържаха преднината си и водеха с 20:17, за да приключат двубоя за 96 минути при 3:1 и 25:22.

Най-резултатен за победителите стана Тодор Алексиев с 22 точки. Основна заслуга за силната игра в атака на Хебър има и италианецът Якопо Масари, завършил двубоя със 17 точки.
Павел Адочанка се отличи с 19 точки за състава на Шахтьор.

В третия квалификационен кръг в Шампионската лига отборът от Пазарджик ще се изправи срещу гръцкия гранд Олимпиакос.