Локо Пд занули Славия: 2:0, Анте се отпуши, Карагерен – с шедьовър

димитър_илиев_локомотив_пловдив

Локомотив Пловдив записа втора поредна победа в Първа Лига. „Смърфовете“ се наложиха с 2:0 при визитата на Славия. Головете отбелязаха Анте Аралица и Бирсент Карагарен.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 34-ата минута. Димитър Илиев пусна отличен пас зад гърба на защитата на Славия и намери Анте Аралица. Хърватинът от своя страна нанесе диагонален удар с левия крак покрай Стергиакис и прати топката в долния му ляв ъгъл. По този начин Аралица спря негативната поредица от 10 мача без отбелязан гол.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 43-ата минута. Димитър Илиев изведе Анте Аралица „очи в очи“ със стража на домакините. Нападателят на „смърфовете“ стреля слабо отблизо и Стергиакис с крак изби.

В началото на второто полувреме Георги Минчев влезе в игра и замени контузилия се Дейвид Малембана.

Пред Димитър Рангелов се откри добра възможност в 54-ата минута, но ударът му не беше точен и топката премина над напречната греда в аут.

Димитър Рангелов стреля с глава в 58-ата минута, но неточно в аут.

Локомотив Пловдив направи нов много сериозен пропуск в 63-ата минута. След центриране в наказателното поле на Славия, Анте Аралица бе оставен непокрит и стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Стергиакис.

Славия направи страхотен пропуск в 65-ата минута. Калоян Кръстев навлезе в наказателното поле на Локомотив, след което подаде към Филип Кръстев, който стреля, но Мартин Луков спаси. След това Ивайло Димитров при добавката можеше да вкара в опразнената врата, но ударът му бе неточен и топката премина над напречната греда, в аут.

В 68-ата минута Ивайло Димитров центрира в наказателното поле на Локомотив, където Калоян Кръстев стреля с глава, но право в ръцете на Мартин Луков.

Локомотив Пловдив направи невероятен пропуск в 71-ата минута. Георги Минчев преодоля двама футболисти на Славия, след което бе сам срещу Стергиакис и стреля, но вратарят на „белите“ успя да спаси. След това топката попадна в Аралица, който шутира, но ударът му бе блокиран от Гамаков.

Локомотив Пловдив вкара втори гол в 81-ата минута, а негов автор бе Бирсент Карагарен. Карагарен отне топката от Филип Кръстев, след което преодоля Гамаков и Венцислав Бенгюзов, навлезе в наказателното поле на Славия, излезе сам срещу Стергиакис и с много премерен удар вкара топката във вратата му.

Новото попълнение на Локомотив Пловдив Кристиян Илич се появи в игра в заключителните минути на двубоя и направи своя официален дебют за „смърфовете“.

Локомотив Пловдив събра актив от 6 точки, а Славия остава само с 1, след като претърпя втора поредна загуба. „Белите“ във втори пореден мач не успяха да вкарат гол.

В следващия кръг Локомотив Пловдив посреща Черно море, а Славия гостува на ЦСКА.