Обясниха го! Ако Ботев Пд направи това на 15.05., ЦСКА или Черно море – на бараж за Европа

7 Dni Sport02.05.2024
1

Финалът за купата Лудогорец – Ботев Пловдив означава, че четвъртият в класирането на първенството може да излети от битката за Европа. Това ще стане, ако пловдивчани триумфират на 15 май, пише „24 часа“.

При това положение те отиват да играят в Лига Европа. Вторият в класирането на елита – измежду Лудогорец и ЦСКА, отива в Лигата на конференциите, а третият трябва да играе бараж за място в същия турнир срещу седмия.

При купа за Лудогорец всичко си остава на място. Вторият в класирането отива в Лига Европа, защото УЕФА отне привилегията финалистите при дубъл на един отбор. Третият е в Лигата на конференциите, а четвъртият ще играе в плейофа, за който спорят Ботев Пд и ЦСКА 1948.