Жестока програма за Дерменджиев! Преместиха дербито с ЦСКА само 7 дни след дебюта му на „Герена“ (Пълната програма за пролетта)
Спортно-техническата комисия към БФС обяви програмата до края на редовния сезон в Първа лига. Пролетният дял започва на 15 февруари с мача Верея – Лудогорец, а Славия и Етър ще закрият първият дял от шампионата от 17:30 ч. на 17 март в 26-ия кръг. След това вече отборите ще бъдат разделени на горна шестица и долна осмица.
Георги Дерменджиев пък ще има тежка задача само 7 дни след дебюта си начело на Левски. „Сините“ приемат Локо Пд на 17 февруари, а на 24-и ще се изиграе и първото пролетно дерби с ЦСКА, което е насрочено за 14:45 ч. от съображения за сигурност.
Трябва да се отбележи, че до края на редовния сезон в Първа лига няма да има нито едно голямо дерби, което да се изиграе в междинния 22-ри кръг. Най-интересният мач в него – Лудогорец – Ботев Пд, ще се изиграе на 19 февруари, вторник. Интересно е, че междинен трябваше да е кръгът на дербито Левски – ЦСКА, но този път от БФС показаха далновидност спрямо привържениците и изтеглиха всички мачове, така че „червени“ и „сини“ да се срещнат помежду си през уикенда.
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ
Спортно – техническа комисия
Решение – 21.01.2019 г
- Приема предложената програма от 21-ви до 26-ти кръг на Първа лига, както следва:
XXI кръг
15.02 /петък/ | Верея | – | Лудогорец | 17.30 | Диема спорт |
16.02 /събота/ | Ботев Вр | – | Витоша | 12.30 | Диема спорт |
Черно море | – | ЦСКА –София | 15.00 | Диема спорт | |
Ботев Пд | – | Славия | 17.30 | Диема спорт | |
17.02 /неделя/ | Етър | – | Дунав | 12.30 | Нова спорт |
Септември | – | Берое | 15.00 | Диема спорт | |
Левски | – | Локомотив Пд | 17.30 | Диема спорт |
XXII кръг
19.02 /вторник/ | Славия | – | Черно море | 12.30 | Нова спорт |
Лудогорец | – | Ботев Пд | 15.00 | Диема спорт | |
ЦСКА –София | – | Ботев Вр | 17.30 | Диема спорт | |
20.02 /сряда/ | Дунав | – | Верея | 12.30 | Диема спорт |
Локомотив Пд | – | Септември | 15.00 | Диема спорт | |
Витоша | – | Левски | 17.30 | Диема спорт | |
21.02 /четвъртък/ | Берое | – | Етър | 17.30 | Диема спорт |
XXIII кръг
23.02 /събота/ | Ботев Вр | – | Славия | 12.30 | Диема спорт |
Черно море | – | Лудогорец | 15.00 | Диема спорт | |
Ботев Пд | – | Верея | 17.30 | Диема спорт | |
24.02 /неделя/ | Етър | – | Локомотив Пд | 12.00 | Диема спорт |
Левски | – | ЦСКА –София | 14.45 | Диема спорт | |
Берое | – | Дунав | 17.45 | Диема спорт | |
25.02/понеделник/ | Септември | – | Витоша | 17.30 | Нова спорт |
Март
XXIV кръг
01.03 /петък/ | Верея | – | Черно море | 17.30 | Диема спорт |
02.03 /събота/ | Дунав | – | Ботев Пд | 12.30 | Нова спорт |
Локомотив Пд | – | Берое | 15.00 | Диема спорт | |
ЦСКА –София | – | Септември | 17.30 | Диема спорт | |
03.03 /неделя/ | Витоша | – | Етър | 12.30 | Диема спорт |
Лудогорец | – | Ботев Вр | 15.00 | Диема спорт | |
Славия | – | Левски | 17.30 | Диема спорт |
XXV кръг
08.03 /петък/ | Ботев Вр | – | Верея | 17.30 | Диема спорт |
09.03 /събота/ | Локомотив Пд | – | Дунав | 15.00 | Диема спорт |
Етър | – | ЦСКА –София | 17.30 | Диема спорт | |
10.03 /неделя/ | Септември | – | Славия | 12.30 | Нова спорт |
Черно море | – | Ботев Пд | 15.00 | Диема спорт | |
Левски | – | Лудогорец | 17.30 | Диема спорт | |
11.03/понеделник/ | Берое | – | Витоша | 17.30 | Диема спорт |
XXVI кръг
15.03 /петък/ | Ботев Пд | – | Ботев Вр | 17.30 | Диема спорт |
16.03 /събота/ | Верея | – | Левски | 12.30 | Диема спорт |
Лудогорец | – | Септември | 15.00 | Диема спорт | |
ЦСКА –София | – | Берое | 17.30 | Диема спорт | |
17.03 /неделя/ | Витоша | – | Локомотив Пд | 12.30 | Нова спорт |
Дунав | – | Черно море | 15.00 | Диема спорт | |
Славия | – | Етър | 17.30 | Диема спорт |
- Приема предложената програма на Втора лига от 18-ти до 21-ви кръг както следва:
Февруари
XVIII кръг 14.30 часа
22.02 /петък/ | Монтана | – | Черноморец Балч | 17.30 | Диема спорт |
23.02 /събота/ | Ботев Гълъбово | – | Струмска слава | ||
Арда Кж | – | Литекс | |||
Поморие | – | Пирин Бл | |||
Царско село | – | Несебър | |||
Добруджа 1919 | – | Локомотив ГО | |||
24.02 /неделя/ | Лудогорец ІІ | – | Локомотив Сф | ||
26.02/вторник/ | ЦСКА 1948 | – | Кариана |
Март
XIX кръг 15.30 часа
02.03 /събота/ | Локомотив Сф | – | Добруджа 1919 | ||
Несебър | – | Поморие | |||
Пирин Бл | – | Арда Кж | |||
Литекс | – | Ботев Гълъбово | |||
Струмска слава | – | Кариана | |||
04.03/понеделник/ | Локомотив ГО | – | Царско село | 15.00 | Диема спорт |
Монтана | – | ЦСКА 1948 | 17.30 | Диема спорт | |
Черноморец Балч | – | Лудогорец ІІ |
XX кръг 15.30 часа
08.03 /петък/ | ЦСКА 1948 | – | Струмска слава | ||
09.03 /събота/ | Царско село | – | Локомотив Сф | 12.30 | Диема спорт |
Кариана | – | Литекс | |||
Ботев Гълъбово | – | Пирин Бл | |||
Арда Кж | – | Несебър | |||
Поморие | – | Локомотив ГО | |||
Добруджа 1919 | – | Черноморец Балч | |||
11.03/понеделник/ | Лудогорец ІІ | – | Монтана |
XXI кръг 15.30 часа
16.03 /събота/ | Монтана | – | Добруджа 1919 | ||
Черноморец Балч | – | Царско село | |||
Локомотив Сф | – | Поморие | |||
Несебър | – | Ботев Гълъбово | |||
Литекс | – | Струмска слава | |||
17.03/неделя/ | Лудогорец ІІ | – | ЦСКА 1948 | ||
Пирин Бл | – | Кариана | |||
18.03/понеделник/ | Локомотив ГО | – | Арда Кж | 17.30 | Диема спорт |
БФС си запазва правото на промени в програмата
- СТК констатира прекратяване на трудовите договори без предизвестие за неплатени месечни възнаграждения от ФК на:
– Ангел Пламенов Максимов с ФК „Верея”СЗ – считано от 16.01.2019 г.
Заинтересованите страни може да подадат молба за вида на причината за предсрочно прекратяване на договора до Комисията за договорната стабилност при БФС в срок до 30 дни от предсрочното прекратяване на договора съгласно чл. 38, ал.6 от Правилника за договорите и трансферите на футболистите в системата на БФС.