Първият „син“ бетон е разбит! ЦСКА вече гледа към Левски и 1/8-финалите след втора поредна победа на „Огоста“ (СНИМКИ)

монтана ЦСКА7

ЦСКА се класира за 1/8-финалите за Купата на България след  победа с 2:0 над Монтана. Първото попадение на стадион „Огоста“ реализира Евандро Да Силва в 52-та минута след центриране от корнер на Станислав Манолев, а във втората от трите продължение резервата Али Соу се разписа във втори пореден двубой. „Червените“ изчакваха своя шанс в течение на целия двубой и не се хвърлиха в търсене на разгром с оглед предстоящия в събота двубой с Левски.

Монтана изнесе много силно първо полувреме в защита. Тимът на Ферарио Спасов затвори всички подстъпи към вратата си и ЦСКА успя да стигне до положение пред Малин Орлинов едва в 30-та минута. Тогава Жоржиньо овладя със сетни сили по левия фланг и центрира веднага в наказателното поле, където Станислав Манолев засече с глава малко над гредата.

Втората част започна с жълт картон за Иван Михов в 47-та минута и попадение за „червените“ в 52-ата. Манолев центрира от ъглов удар, Мауридес остана под топката на първа греда, но зад него бе Евандро, който изпревари двама защитници и вратаря Орлинов, за да прати в мрежата с глава за 1:0. Бразилецът се разписа едва за втори път с червения екип, като първият му гол бе в Дания срещу Копенхаген в реванша от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Само 5 минути по-късно футболистите на Монтана имаха огромни претенции за дузпа. Сергей Георгиев нахлу на скорост към наказателното поле на „червените“, а Стойчо Атанасов се хвърли на шпагат зад гърба му. Георгиев падна, реферът Радослав Гидженов даде знак играта да продължи, а играчите в синьо побесняха, като Атанас Илиев получи жълт картон за грубо нарушение, с което спря контраатаката на ЦСКА. Телевизионните повторения показаха, че Стойчо Атанасов играе с топката преди да закачи Сергей Георгиев и основания за дузпа няма.

В 62-та минута Монтана изпусна най-чистият си шанс в мача. Резервата Николай Цветков бе изведен зад гърба на защитата на столичани и стреля от 10-12 метра, но Данте Стипица изби с крак.

Последваха минути, в които „червените“ владееха повече топката и не даваха възможност на домакините да организират атаки към наказателното поле на Стипица.

В 82-та минута Мауридес отклони неточно след корнер, а секунди по-късно Жоржиньо отправи тежък удар от около 25 метра, но в обсега на Орлинов, който спаси без проблеми. В 84-та минута Бодуров стреля с глава след ъглов удар, но Даниел Георгиев изби пред голлинията. 2 минути по-късно Мауридес засече над гредата от точката на дузпата.

Второто попадение все пак стана факт в 92-та минута, когато резервите Антов и Али Соу комбинираха в центъра на терена, а нападателят прати в мрежата с удар по тревата от почти 40 метра покрай излезлият напред Малин Орлинов.

МОНТАНА – ЦСКА 0:1