12 медала за България от турнир по художествена гимнастика в Солун

7 Dni Sport19.02.2024
Screenshot 2024-02-19 at 8.22.29

Българските състезателки спечелиха 12 медала от международния турнир „ROYAL CROWN“ в Солун (Гърция). Страната беше представена от националните състезателки Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Александра Шалуева при девойките.

Малките грации завоюваха 7 златни, 4 сребърни и 1 бронзово отличие. Александра Шалуева спечели титлата многобоя, а след нея се нареди Рашева и Вълкова. На обръч първа е Алекса Рашева, а втора Магдалена Вълкова, на топка триумфира Алекса Рашева, на бухалки втора е Вълкова, а на лента шампионка стана Вълкова, а втора се класира Рашева.

При родените 2009 година Шалуева взе златото на обръч, на топка и на бухалки. Съдия за България на това състезание беше Росина Атанасова.

Автор: „Гонг“

Снимка: От Официалната Фейсбук страница на Българската федерация по художествена гимнастика