Марица разби Спартак в малкото дерби на Пловдив

ФК ЦСКА 1948 - Лудогорец, Купа на "България"

Марица Пловдив разгроми Спартак Пловдив с 5:0 в градското дерби от първия предварителен кръг на Sesame Купа на България и си уреди място на 1/16-финалите, съответно и среща с отбор от Първа лига.

Повечето попадения паднаха на контраатаки. Стефан Попов се разписа за 1:0 в деветата минута. До края на първата част Веселин Марчев заби хеттрик – той се разписа в 12-ата, 18-ата и 41-вата минути. В 83-ата минута Георги Трифонов оформи крайния резултат.

В друг мач, игран по същото време, Черноморец Бургас надви Севлиево с 3:1 като гост и също намери място в следващата фаза, където ще се изправи срещу елитен тим. И четирите попадения паднаха през второто полувреме.