Тежък съперник за Григор на старта на Мастърса в Париж

7 Dni Sport26.10.2019
Григор Димитров полуфинал Garanti Koza 2017 13

Григор Димитров ще срещне участващия с „уайлд кард“ французин Юго Умбер на старта на Мастърса в Париж. Надпревата ще се проведе между 28 октомври и 3 ноември.

В момента съперникът на Гришо заема 63-то място в ранглистата, след като през този сезон стигна 1/8-финал на Уимбълдън. Той също така спечели турнирите „Чаланджър“ в Истанбул и Шербу-Ла Манш, както и стигна до 1/2-финалите на надпреварата в Антверпен.

Григор Димитров пък се намира в горната половина на схемата в Париж и ако спечели първия си мач във вторият кръг ще срещне Давид Гофен. В потока на шампиона от Лондон 2017 е и Доминик Тийм, с когото българският тенисист би могъл да се сблъска в третия кръг на надпреварата. В същата част от схемата се намира и Даниил Медведев.