С класа и рутина ЦСКА разгроми Локомотив (Снимки)

7 Dni Sport24.09.2019
payimage2

Oтборът на ЦСКА се отнесе много професионално към 1/16-финалното си гостуване срещу Локомотив Горна Оряховица за Купата на България и не остави никакво съмнение, че заслужва място в следващата фаза. Макар и в силно променен вид, тимът на Люпко Петрович спечели по категоричен начин с 3:0 и вече чака жребия за следващата фаза.

Отлични впечатления с играта и своя гол остави руснака Денис Давидов, за който това бе едва втори официален мач за „червените” след летния му трансфер. С две попадения пък се отчете таранът Тони Уот, който определено затрудни отбраната на 12-ия във Втора лига. „Железничарите” започнаха мача с много желание и стръв, ала просто не разполагаха с чисто футболните аргументи да окажат отпор на миналогодишния полуфиналист в турнира.

Срещата имаше доста прилично начало, като домакините бяха амбицирани да натикат по-именития си съперник в неговото наказателно поле. Въпреки това много бързо експерименталния на вид състав на „червените” наложиха своето надмощие. Пред вратата на Ивайло Василев скоро започна да става все по-напечено, като първо Валентин Антов не успя да се възползва от разбъркване пред вратарското поле в 7-ата минута, а мигове по-късно Минков смело блокира тежкия диагонален шут на Кристиян Малинов.

ЦСКА продължи да напада далеч по-настъпателно и в 20-ата минута логичното се случи. Денис Давидов показа отлична техника, за да преодолее Жак Пехливанов пред наказателното поле. След това руснакът напредна и шутира безкомпромисно към долния ляв ъгъл. Вратарят Василев се изпъна максимално, ала нямаше никакви надежди да се намеси – 0:1.

Шест минути по-късно руснакът можеше да прати Локомотив в сериозен нокдаун. Левият бек на „червените” Брадли Мазику напредна отляво и с къс пас намери Давидов в пеналта. Руснакът изобщо не се поколеба да шутира от недотам изгодната позиция на около 14-15 метра по диагонала. Изстрелът му преодоля вратаря и отскочи в аут от левия стълб.

Единствената възможност за Локомотив през първото полувреме дойде в 33-ата минута, когато Деян Христов изпълни по опасен начин пряк свободен удар. Топката мина красиво над стената, но и прелетя покрай десния стълб зад Густаво Бусато. ЦСКА отвърна веднага на тази опасност с мощен изстрел на Мазику от границата на наказателното поле, който премина над напречната греда.

След почивката ЦСКА действа бързо и чисто, за да реши спора рано-рано и да си спести главоболия, породени от нужда са се пази минимална преднина. В 55-ата минута „червените” спечелиха пряк свободен удар отляво по атаката, а Греъм Кери достави перфектното центриране при близката греда. Там Уот пребори пазача си и с плонж нанесе прецизен изстрел с глава, хващайки вратаря в крачка – 2:0.

Девет минути по-късно отново Уот беше в прегръдките на съотборниците си. Резервата Тиаго Родригес отне топката на Жак Пехливанов в невралгичен момент, когато целият тим на домакините се беше изнесъл напред, за да атакува. Уот изпревари и двамата централни бранители за спорната топка, след което се устреми напред. Той устоя на опитите им да го съборят, а накрая финтира вратаря, за да вкара на празна врата – 3:0.

Оттам нататък гостите определено се успокоиха и свалиха нивото на концентрация. Това доведе до някои неточности в отбрана. В 74-ата минута рисково връщане на Албентоса с глава почти доведе до голова ситуация пред Деян Христов, който в сетния миг беше париран от Антон. Пет минути по-късно отново острието на Локо ГО застраши вратата, като получи топката зад гърба на отбраната, след това финтира преследващия го Жанио Бикел и нанесе силен шут от около 21 метра. Густаво Бусато трябваше да се разтегне максимално, за да боксира встрани.

До края на мача Уот изпусна сериозен шанс да оформи хеттрик, а пък съдията Димо Димов може да остане доволен от спортсменството, тъй като не му се наложи да показва нито един жълт картон в срещата.

ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА – ЦСКА 0:3

0:1 Денис Давидов 20′

0:2 Тони Уот 55′

0:3 Тони Уот 62′

Локо ГО (4-3-3): 33. Ивайло Василев – 4. Иво Харизанов /к/, 23. Ивайло Тодоров, 5. Михаил Минков, 7. Кристиян Райчев – , 8. Стивън Славков (59′ – Георги Янев), 20. Жак Пехливанов, 24. Петър Чалъков – 77. Мартин Сандов (85′ – Айкут Рамадан), 9. Калоян Стефанов (59′ – Георги Колев), 18. Деян Христов;

резерви: 14. Стефан Дафовски; 21. Атанас Фиданин, 16. Даниел Йорданов, 96. Георги Колев, 25. Георги Янев, 10. Айкут Рамадан, 27. Янислав Цачев.

Старши треньор: Милчо Сирмов

ЦСКА (4-2-3-1): 13. Густаво Бусато – 16. Жанио Бикел, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику (64′ – Жеферсон) – 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов /к/ – 8. Греъм Кери, 7. Денис Давидов (56′ – Тиаго Родригес), 14. Вив Соломон-Отабор (83′ – Стойчо Атанасов) – 9. Тони Уот;

резерви: 30. Витаутас Черниаускас; 3. Жеферсон, 2. Стойчо Атанасов, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу, 28. Пламен Гълъбов.