Литекс прегази Локо (ГО) още на старта на Втора лига

Литекс

Ударно начало за Литекс – 5:0 в Ловеч срещу Локомотив (Горна Оряховица) във Второ професионална футболна лига. Двубоят бе от първия кръг на първенството.

Първото полувреме не предвещаваше подобен разгром за гостите. Селекцията на Живко Желев имаше лек превес, но пропиля няколко възможности за гол. Веднага след почивката обаче беше даден тон за голеадата – Петко Ганев откри с глава от десетина метра след центриране на съотборник.

С всяка измината минута натискът на домакините се засилваше. В 61-ата минута Добромир Бонев покачи на 2:0 с неспасяем шут от 25 метра. По идентичен начин, десетина минути по-късно Денислав Мицаков направи преднината на Литекс класическа. В 80-ата минута Илиян Капитанов вкара отблизо за 4:0 след двойно подаване с Тонислав Йорданов. Последният оформи окончателното 5:0, прехвърляйки вратаря с удар от центъра на терена.