Във второто дерби за деня: ЦСКА не успя да накаже Левски, но пак му попречи за върха

1

ЦСКА и Левски завършиха 2:2 в дербито на 21-и кръг в Елитната U17. Мачът се игра на терен 1 на базата на „червените“ на Панчарево.

Домакините откриха от дузпа в 6-ата минута, реализирана от Християн Петров, а Левски изравни в 25-ата чрез Тодор Найдин. Само две минути по-късно „армейците“ отново поведоха с гол на Даниел Иванов.

След почивката „сините“ стигнаха до равенството с гол на капитана Ивайло Христов.

„Червените“ създадоха по-опасни ситуации и могат да съжаляват за изпусната победа, която щеше да ги доближи само на четири точки от „сините“. Талантите от „Герена“ са на второ място в класирането с 52 точки, „армейците“ са трети с 45, а лидер е Ботев Пд с 54.

Равенството е второ поредно за деня между отбори на ЦСКА и Левски. По-рано формациите до 15 години завършиха 1:1.

ЦСКА – Левски 2:2 (2:1)

1:0 Християн Петров (6-дузпа), 1:1 Тодор Найдин (25), 2:0 Даниел Иванов (27), 2:2 Ивайло Христов (75)

ЦСКА: Илия Шаламанов, Александъ Бучков, Християн Петров, Кристиян Атанасов, Мартин Аврамов, Емил Ценов-капитан, Димитър Михайлов, Иван Иванов,  Марк-Емилио Папазов, Даниел Иванов,  Цветомир Цанев
Резерви: Цветелин Енчев, Марио Николов, Александър Цонев, Атанас Няголов, Преслав Страшимиров, Георги Замфиров
Треньор: Сашо Борисов;

Левски: Иван Топалов, Костадин Илиев, Симоне Игнатов, Владимир Сиромахов, Стефан Стефанов. Драгомир Радев, Радослав Гайдев, Ивайло Иванов, Тодор Найдин, Мартин Петков, Ивайло Христов-капитан
Резерви: Петър Петров, Георги Найденов, Иво Иванов, Добрин Денев, Александър Мицев, Стоян Сотиров
Треньор: Борислав Кьосев;

Снимка: Viasport.bg