Наш национал с цял мач и жъл картон при поредната победа на своя отбор в Словакия

Национален отбор

Устремилият се към титлата Слован (Братислава) постигна нова победа в първенството на Словакия. Столичният тим се наложи с 2:1 при гостуването си на Сеница и има преднина от цели 14 точки пред Жилина и Дунайска стреда.

Васил Божиков игра цял мач за Слован и получи жълт картон.

Мароканецът Моха изведе гостите напред още в 1-ата минута а в 16-ата топреализаторът на шампионата Андраж Шпорар пропусна да удвои от дузпа. В края на полувремето Сеница също получи наказателен удар и Марко Тешия не сбърка – 1:1.

През втората част Слован стигна до трите точки с попадение на Марин Любичич след пас на Артьом Сухоцкий.