ЦСКА се подготви перфектно за живота след Десподов! Заместникът му нокаутира участник в групите на ШЛ

ЦСКА - Етър, контрола, Енрике Рафаел, Кристиян Малинов

ЦСКА записа втора поредна победа в предсезонните си контроли на лагера в Испания. Преди дни „червените“ надвиха с 1:0 Шанхай Шенхуа от Китай, а днес взеха престижен успех над участника в групите на Шампионска лига и първенец на Чехия Виктория (Пилзен). За „армейците“ завръщане в игра направи централният нападател Мауридес, а звездата Кирил Десподов отново не бе в групата за двубоя, както бе и срещу Шенхуа. Именно футболистът, който се очаква да замести Десподов след очакваният му трансфер в западно първенство, донесе победата на ЦСКА днес. Енрике Рафаел се разписа победоносно в 80-та минута, а преди това двата тима си размениха по едно попадение от дузпа.

ЦСКА прие офертата за Десподов! Крилото ще е най-скъпо продаденият българин в чужбина!

Двата отбора започнаха мача във високо темпо, но чистите положения пред вратарите липсваха. Данте Стипица се отчете с хубава намеса в 23-та минута при диагонален удар, който изби в корнер. В 36-та чехите получиха дузпа след нарушение на Божидар Чорбаджийски срещу централния нападател Бигел. Защитникът задържа с ръка съперника си, който точно се гласеше да завърши атаката на Виктория. Потърпевшият Бигел с мощен удар вдясно от Стипица откри резултата.

Удар по ЦСКА в Марбея! Титуляр напусна с контузия мача срещу Прохазка!

В следващите минути двата отбора си размениха по една опасност – изстрел на футблист в бяло премина опасно близо до вратата на „червените“, а от другата страна нямаше кой да засече прострелното подаване на Манолев.

В 43-та минута Евандро получи в наказателното поле на Виктория и бе спрян с ръце от защитник на чешкия шампион. Реферът отсъди дузпа, която Едвин Джеси превърна в изравнителен гол.

На почивката наставникът на червените Нестор ел Маестро извърши две смени. Мауридес и Жанио Бикел влязоха в игра на местата на Евандро и Антов.

Данте Стипица направи първото спасяване за втората част, избивайки атрактивно мощен удар от границата на наказателното поле. Топката летеше под гредата, но хърватинът демонстрира рефлекс и с една ръка я извади в корнер. Стражът на Виктория имаше доста по-лесна задача при изстрел на Джеси от фаул 10 минути по-късно.

Доста смени бяха извършени в двата отбора в следващите минути и качеството на играта спадна, а и головите положения продължиха да липсват.

Така се стигна до 80-та минута, в която Енрике Рафаел отбеляза победното попадение за ЦСКА. Бразилското крило получи вляво на границата на наказателното поле и със страхотен изстрел в далечния ъгъл не остави шансове за чешкия вратар – 2:1 за „червените“.

До края футболистите на Виктория опитаха да стигнат до изравняването, но, както е по традиция при Нестор Ел Маестро, отбраната на „армейците“ не се пропука и вторият пореден успех в контролите бе удържан.

ЦСКА – ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 2:1
0:1 Бигел 36 д.
1:1 Едвин Джеси 43 д.
2:1 Енрике 80

ЦСКА: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов (72-Перейра), 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 3. Жеферсон Телес (27-Манолев), 26. Валентин Антов (46-Бикел), 6. Рубен Пинто (60- Тиаго), 15. Кристиян Малинов, 8. Едвин Джеси, 7. Жоржиньо, 10. Евандро (46-Мауридес)

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН): Козачик, Хавел, Хубник, Хейда, Лимберски, Прохазка, Хрдовски, Каямба, Чермак, Коварик, Бигел